053-353-8120

התחדשות עירונית

התחדשות עירונית 

תוכנית חיזוק המבנים בישראל תמ”א 38 עלתה לסדר היום בשנים האחרונות מתוך חשש מרעידות אדמה שיביאו לקריסה והתמוטטות של מאות בניינים בישראל.

התחדשות עירונית היא תהליך מחולל צמיחה והתפתחות, שמטרתו להחיות את הרקמה העירונית הוותיקה לצד החדשה ולהביא פתרון לחשש מרעידות אדמה על ידי קידום פרויקטים של תמ”א המקדמים את האינטרסים של כל הצדדים(הממשלה-העירייה, היזם, בעלי הדירות).

 ההתחדשות העירונית מתבצעת בתוך אזורים בנויים, המשמשים בעיקר למגורים, לתעסוקה ולמסחר

פרויקטים של התחדשות עירונית באים לחדש מרקמי מגורים ותיקים ובכלל זה לשפר, לשדרג, לחזק ולמגן בנייני מגורים ולשדרג שטחים ציבוריים ותשתיות. 

הפרויקטים כוללים לרוב הוספת דירות חדשות באזורי מגורים בנויים ותיקים, על ידי חיזוק ועיבוי על גבי מבנים קיימים או על ידי הריסת מבנים ישנים ובניית חדשים במקומם.

 פרויקטים מסוג זה מקודמים הן ביוזמה ממשלתית והן ביוזמה פרטית.

 פרויקט התחדשות עירונית מהווה הזדמנות עבור בעלי הדירות לחזק ולמגן את דירותיהם, להרחיב את דירותיהם, ובכך לשפר את איכות חייהם ולהשביח את נכסיהם . בפרויקט מסוג זה הדירה הקיימת מורחבת, או נהרסת, ובמקומה נבנית דירה חדשה מבלי שעלויות השיפוץ והבנייה מוטלות על בעלי הדירות.

הפרויקטים יכולים להתממש רק אם קיימת הסכמה מצד בעלי הדירות הקיימות בבניינים הוותיקים, כיוון שהם בעלי הזכויות בקרקע

ישנם 2 מסלולים של התחדשות עירונית:

תמ”א 38/1- חיזוק בניין קיים ותוספת בנייה.

תמ”א 38/2- הריסת בניין הדורש חיזוק ובנייתו מחדש בהתאם לקריטריונים של התוכנית

למה כדאי לקנות דירה בתל אביב שעתידה לעבור תמ”א? 

קנית דירה בתל אביב או בכל חלקי הארץ שעתידה לעבור תמ”א היא הזדמנות להשקיע בקניית נכס שבחלוף מספר שנים ישדרג את שוויו הודות לפרויקט.

 במידה והדירה אותה אתם מעוניינים לרכוש נמצאת בבניין שעבר תהליכים ראשוניים של תמא סביר כי הדירה שתתקבל תהיה בשווי גבוה הרבה יותר מזו שתרכשו, למרות שהמחיר אותו תשלמו סביר כי יגלם חלק מההשבחה שעתידה לקרות. עם זאת  עדיין מדובר בהזדמנות טובה לעסקה מאוד משתלמת.

 חשוב לציין כי בשל הרווח הטמון בהשבחת הדירה יהיה קשה למצוא בעל דירה שיהיה להוט למכור את הדירה שלו שמצויה בבניין ישן שעתיד לעבור תמ”א בייחוד בתל אביב – עיר עם ביקוש גבוה מאוד לדירות .

מוכר או קונה

השאירו פרטים ונענה לפנייתכם בהקדם

הצטרף לדיון

השווה מקומות אירוח

לְהַשְׁווֹת

למכור נכס מהר זה קונקורד נכסים!

פתח WhatsApp
1
קונקורד נכסים כאן לשירותך.
היי!
אפשר גם ליצור איתנו קשר בווטסאפ.
דילוג לתוכן