053-353-8120

איך מעריכים שווי דירה בתל אביב?

עומדים לפני מכירת דירה בתל אביב ומתלבטים כיצד לתמחר את הדירה? הערכה מקצועית של שווי דירה מבוססת על מכלול פרמטרים חשוביםאותם יש לקחת בחשבון במטרה לחשב באופן מדויק את מחירה הריאלי שלהדירה שברשותכם.

אילו פרמטרים חשוב לקחת בחשבון במהלך הערכת שווי של דירה בתל אביב?

  1. גודל הדירה

גודל הדירה הינו נתון בעל השפעה מכרעת על שווי הדירה. לחישוב נכון, יש להכפיל את השטח הבנוי של הדירה במחיר למטר רבוע, המושפע מהפרמטרים השונים שיפורטו בסעיפים הבאים. אם קיימת מרפסת בדירה, יש להכפיל מחצית משטחה במחיר למטר רבוע, חשוב מאוד לציין, גודל הדירה המופיע בנסח הטאבו ובחשבון הארנונה קטן מהגודל האמיתי בפועל, לפני שיוצאים לתהליך מכירה חשוב מאוד למדוד את הדירה על ידי בעל מקצוע ולא להתבסס על מדידות נסח וארנונה.

  1. מיקום הדירה

מוקדי הבילוי התל אביביים, מרכזי התרבות ורצועת החוף של העיר נחשבים למבוקשים ביותר. ככל שהדירה קרובה יותר לאזורים אלה, היא תחשב למבוקשת יותר ומחירה יעלה בהתאם. במקביל, רחובות שקטים ופסטורליים ברחבי העיר נחשבים לאיכותיים יותר למגורים ומחיר דירה הממוקמת בהם יהיה גבוה יותר.

  1. מבנה הדירה

תכנון נכון של הדירה משפיע באופן משמעותי על איכות חיי המתגוררים בה. לכן, ככל שמבנה הדירה נוח יותר, מחירה יהיה גבוה יותר. ככלל, המבנה האופטימלי לדירה הינו מבנה ריבועי, הניתן לניצול מקסימלי ומאפשר חוויית מגורים נוחה. מבני דירה אחרים, כמו מבנה מלבני או זוויתי, נחשבים לנוחים פחות, ועל כן, יפחיתו את שווי הדירה ברמה כזו או אחרת, מסדרונות רבים בדירה גם יפחיתו משווי הדירה.

4.גובה התקרה

גובה התקרה בדירות תל אביביות משתנה בהתאם לתקופת הבנייה, כאשר בדירות שנבנו בשנות ה – 40 גובה התקרה עשוי להגיע ל – 3.30-3.40 מטרים! בדירות שנבנו בשנותה-50 וה-60גובה התקרה עומד על 3 מטרים. לעומת זאת, בדירות שנבנו בעיר משנות ה – 70 ואילך, גובה התקרה עומד על 2.6 מטרים בלבד.תקרה גבוהה מייצרת הרגשה טובה של חלל גדול ומרווח יותר ומשפיעה באופן חיובי על תמחור הדירה, בייחוד כאשר יש צורך בהנמכת התקרה לצורך התקנת מזגן מרכזי.

  1. חניה

מציאת חניה פנויה בעיר תל אביב היא אחת המשימות המורכבות ביותר. לכן, קיומה שלחניה בטאבו מעלה באופן משמעותי את מחיר הדירה. פער המחיר בין דירה בעלת חניה לבין דירה זהה שאינה מצוידת בחניה משלה, עשוי להגיע למאות אלפי שקלים.

  1. מעלית

בתל אביב רבים מהבניינים אינם מצוידים במעלית. לכן, לקיומה שלמעלית השפעה מכרעת בהערכת שווי הדירה, בייחוד בנוגע לדירות הממוקמות בקומות גבוהות. מחירה של דירה בקומה שלישית בבניין ללא מעלית יהיה נמוך ב 15% – 10% ממחירה של דירה זהה בבניין עם מעלית.

  1. נוף

לנוף הנשקף מהדירה חלק חשוב בחוויית המגורים בה. לכן, מחירה של דירה בעלת נוף פתוח הפונה לחזית הרחוב יהיה גבוה יותר ממחירה של דירה עורפית שהנוף הנשקף ממנה פונה לבניין אחר. פער התמחור בין דירה הפונה לנוף לבין דירה עורפית עשוי להיות משמעותי ביותר.

נשמח ללוות אתכם במקצועיות ובאמינות!

עומדים בפני מכירת דירה בתל אביב? ליווי מקצועי בדרך לתמחור נכון של הדירה יאפשר לכם לדרוש את מחיר הנכס הריאלי ולבצע את העסקה האופטימלית עבורכם! כסוכנות נדל”ן מובילה בעיר תל אביב, אנו מעמידים לרשותכם מודד מקצועי ומנוסה לצד צוות מסור ומיומן שישמח להעניק לכם ליווי אישי לכל אורך הדרך.

מקצועיות ללא פשרות, ניסיון רב, שיתופי פעולה מקצועיים עם מיטב אנשי המקצוע בתחומי הבנייה, השיפוץ, האדריכלות והמשכנתאות ושאיפה מתמדת לשביעות רצונו המלאה של כל לקוח ולקוח, הפכו אותנו לבחירה המנצחת בדרך למכירת נכס בתל אביב או לרכישת דירה חדשה בעיר.

נשמח להעניק גם לכם שירות מקצועי מכל הלב, כמיטב המסורת של קונקורד!

מוכר או קונה

השאירו פרטים ונענה לפנייתכם בהקדם

הצטרף לדיון

השווה מקומות אירוח

לְהַשְׁווֹת

למכור נכס מהר זה קונקורד נכסים!

פתח WhatsApp
1
קונקורד נכסים כאן לשירותך.
היי!
אפשר גם ליצור איתנו קשר בווטסאפ.
דילוג לתוכן